Conferință de presă

Bucuresti, 20 Decembrie 2017
INVITATIE
Avem placerea de a va invita la CONFERINTA DE PRESA de final a proiectului:
“Vaccinarea – un drept fundamental la sănătate”

Proiect initiat de Colegiul Medicilor din Municipiul Bucuresti si realizat de Fundatia Colegiului Medicilor din Bucuresti in parteneriat cu Societatea Română de Microbiologie si Asociația Română pentru Educație Pediatrică în Medicina de Familie si sustinut de Administratia Spitalelor si Serviciilor Medicale din Municipiul Bucuresti.

Proiectul promoveaza ideea că percepția publicului cu privire la vaccinuri și rolul vaccinării în menținerea stării de sănătate a copiilor noștri pot fi imbunătățite, prin efortul complex al tuturor celor implicați.

Conferinta va avea loc la Clubul medicilor din cadrul Spitalului Clinic de Boli Infectioase si Tropicale “Dr Victor Babes” Bucuresti, incepand cu ora 10.00.

Proiect realizat cu sprijinul financiar al Fondului pentru Inovare Civică, in cadrul unui program dezvoltat de Fundația pentru Dezvoltarea Societății Civile în parteneriat cu Romanian-American Foundation și Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe.

20 Decembrie 2017, ora 10:00
Clubul Medicilor,
Spitalul clinic de boli infectioase si tropicale “Dr Victor Babes” Bucuresti
Sos Mihai Bravu, nr. 281, sector 3, Bucuresti, 030303