Seminarii pentru dezvoltarea competentelor de comunicare in domeniul vaccinal

Fundatia Colegiului Medicilor din Bucuresti, in parteneriat cu Asociatia Romana pentru Educatie Pediatrica in Medicina de Familie si Societatea Romana de Microbiologie,

Avem placerea de a va invita sa participati la un seminar dedicat bunei comunicari cu pacientii in procesul vaccinal.

Seminarul avand durata de o zi si jumatate, se va tine in doua editii si locatii diferite – pastrand acelasi continut.

Lectorii sunt profesionisti de prim rang in domeniul de activitate, iar evenimentul este acreditat de CMR (pentru 12 puncte EMC).

Participarea este fara taxa.

Avem rugamintea de a specifica pentru care din cele doua evenimente optati, si de a ne comunica dorinta ferma de a participa, la adresa de e-mail: igeorgeta@yahoo.com

Mai multe detalii organizatorice, locatii si agenda gasiti aici.

Daca doriti, va rugam sa difuzati si colaboratorilor dumneavoastra si celor interesati.

Numarul locurilor fiind limitat la 20 pentru fiecare sesiune, acestea se vor ocupa in ordinea inscrierii.

Cele doua seminarii sunt parte a unui Proiect realizat cu sprijinul financiar al Fondului pentru Inovare Civica, un program dezvoltat de Fundatia pentru Dezvoltarea Societatii Civile in parteneriat cu Romanian – American Foundation si Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe.

Va asteptam cu drag!